Wywiad z CL #3 [BBC News]

Wywiad z CL dla BBC News

1. A teraz dołączyła do nas piosenkarka z Seulu, CL. CL bardzo dziękuję, że jesteś z nami. Jak to duży dla was zaszczyt, że 2ne1 otrzymało międzynarodowe uznanie?
Cóż, to był zaszczyt i miałam okazję usłyszeć wielu wspaniałych piosenkarzy, artystów, wykonawców, którzy śpiewali na scenie, więc mam nadzieję, że to będzie dobry początek dla 2NE1.
2. Ty i 2NE1 jesteście stosunkowo nową grupą muzyczną. Istniejecie tylko 2 lata. Co twoim zdaniem złożyło się na wasz sukces?
Nie wydaje mi się, że mogę powiedzieć, iż już odniosłyśmy „sukces”, ale myślę, że jest to świetny start. Przed nami długa droga i wiele rzeczy, które chcemy osiągnąć.
3. Rzeczywiście długa droga… Wasze piosenki zaczęły być odtwarzane w stacjach radiowych na całym świecie, zwłaszcza w Niemczech, Brazylii i Meksyku. Jak myślisz, dlaczego Kpop staje się coraz bardziej popularny poza Azją?
Myślę, że… Wierzę, że muzyka nie ma języka, więc nie jest… po prostu .. Myślę, że chodzi o muzykę i to, że ludzie odczuwają więź z kulturą.
4. Czy uważasz CL, że 2ne1 toruje drogę dla wielu zespołów azjatyckich na wielką arenę światowej rozrywki?
Tak, mamy nadzieję, że je poprowadzimy. Chciałbym też reprezentować azjatyckie kobiety ponieważ jestem jedną z nich, Azjatką i myślę, że już nadszedł odpowiedni czas (aby były reprezentowane).
5. Czy widzisz siebie i zespół 2NE1 w roli wzorów do naśladowania dla młodych Azjatek?
Tak jak powiedziałem wcześniej, chciałbym je reprezentować. Wiele mówić… Reprezentować kobiety poprzez nasze teksty, poruszyć w ten sposób wszystkich ludzi na świecie.
6. CL, czy dostrzegasz wielką przyszłość, jaką Kpop może mieć w światowej branży rozrywkowej?
Myślę, że to dopiero początek i mam nadzieję, to zjawisko będzie coraz większe i większe, ale nie wiem, czy chcemy klasyfikować się tylko jako 2NE1. Mam nadzieję, że Kpop będzie stawał się większy i większy.
7. Powiedziałaś, że Kpop staje się większy i większy, jesteście, jak już wspomniałem na scenie od 2 lat, jak sądzisz, czego potrzeujecie, aby być w stanie utrzymać swoją popularność nie tylko w Azji ale i na całym świecie?
To powinna być muzyka. Chodzi o muzykę, więc…
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s