Wywiad z 2NE1 #7 [Bling]

Wywiad dla Magazynu Bling

Wywiad rozpoczął się w dziwny sposób. Kiedy wszyscy zebrali się razem, nagle zaczęła wyć syrena. Liderka 2ne1 – CL odwróciła się zaskoczona w stronę okna i zapytała: „Co to za hałas?”

1. Dzisiaj (15 marca) jest szkolenie Obrony Cywilnej.
CL: Kiedy nastąpiło trzęsienie ziemi, byłam zszokowana. Myślenie o tym jest wciąż bardzo trudne.
Dara: Byłam zupełnie zaskoczona. Do tej pory, nie mogę uwierzyć w to, co się stało. Ponieważ byłyśmy w Tokio, nie doświadczyłyśmy wielu szkód… ale po obejrzeniu wiadomości już w Korei, byłam bardzo niespokojna. To takie smutne wydarzenie.
Bom: Byłyśmy w trakcie ciężkich przygotowań do debiutu w Japonii. Trzęsienie ziemi nastąpiło tuż przed nim. Nie mogę żałować ani czuć się źle, z powodu tego, że nie mogłyśmy wystąpić. Nasz debiut zagranicą możemy przełożyć na później, ale to co się wydarzyło, to było coś naprawdę przerażającego.
2. Zakończyłyście promocję pierwszego albumu w kraju. Wydałyście nawet 3 tytułowe piosenki.
Dara: Myślę, że to była dobra okazja do spróbowania czegoś nowego. Włożyłyśmy w to bardzo dużo wysiłku, bo wiedziałyśmy, że jeśli to ma wyjść, musimy starać trzy razy bardziej od innych. Ale jestem z nas dumna (śmiech).
Bom: Nie do końca jestem usatysfakcjonowana i trochę żałuję. Jeśli skoncentrowałybyśmy się na jednym utworze, mogłybyśmy pokazać nieco więcej.
Minzy: Czas płynie tak szybko.
3. Promowanie jednego utworu jest wystarczająco trudne, ile potrzebowałyście czasu na przygotowania, aby wyjść na scenę i pokazać trzy?
Dara: Naprawdę nie mamy wyznaczonej ilości czasu na trening. Jednak ćwiczenia zajmują ogromną część naszego dnia, ponieważ choreografia 2ne1 często się zmienia.
Minzy: Zawsze ćwiczymy tak, jakbyśmy występowały na scenie. Dzięki temu, gdy śpiewamy, mamy więcej zabawy i czujemy się bardziej komfortowo.
4. Zanim wyjdziecie na scenę, przygotowania zajmują również dużo czasu, prawda?
CL: Tak, to prawda, ale ja właśnie najbardziej kocham ten czas. To wtedy przychodzi mi do głowy dużo pomysłów na nasze teledyski i stroje. Kiedy się przygotowuję i myślę o tym wszystkim, moje serce bije szybciej. A gdy wychodzę na scenę, energia tylko rośnie. (śmiech)
5. To dlatego wskakując na scenę krzyczycie „Let’s play!”?
Dara: Myślę, że to sprawia, że czujemy się bardziej komfortowo. Zaczynając jesteś bardzo podekscytowany, czujesz, że masz więcej siły!
Bom: W takich chwilach myślę, że nie jestem Park Bom, ale całkiem inną osobą. Gdybym wychodziła na scenę jako Park Bom, czułabym się tak zawstydzona, że nie byłabym w stanie śpiewać poprawnie. W okresie treningów przed debiutem, miałam z tym duży problem. Miałam nawet zajęcia z nauczycielem z zagranicy, które miały mi pomóc w przezwyciężeniu tego. Dzięki jego pomocy, gdy Park Bom wchodzi na scenę, nie jest Park Bom, lecz kimś bardziej porywczym i charyzmatycznym.
6. Pewnie są takie rzeczy, które chciałybyście zrobić, ale macie tak napięty harmonogram, że nie znajdujecie na nie czasu.
Minzy: Ale za to doświadczamy takich rzeczy, których nasi znajomi nigdy nie doświadczą. Reczy których nam brakuje, uzupełniamy książkami.
7. W tym czasie czytasz?
Minzy: Zgadza się. Ostatnio jest to rzecz, na której koncentruję się najbardziej. Czytam powieści i kryminały. Książka którą ostatnio przeczytałam, była bardzo zabawna. Nosi tytuł „Today Is Service Day” i dostałam ją w prezencie.
8. Co z innymi członkiniami?
Bom: Przez krótki czas myślałam o studiach na Uniwersytecie. Cóż, nie jestem pewna czy naprawdę tego chcę, czy tylko za tym tęsknie. (śmiech)
9. Czy kiedyś już tego nie doświadczyłaś?
Bom: Nie zamierzałam o tym wspominać, ale faktycznie. Jednak już od kilku lat jestem członkiem 2ne1, a wcześniej długo przygotowywałam się do debiutu. To jednak jest coś, czego kiedyś naprawdę chciałam.
10. Czego pragniesz najmocniej?
Bom: Chłopaka!
11. Dara, ty też?
Dara: Chciałabym móc skupić się na miłości, ale muszę skoncentrować się na pracy! Chociaż myślę, że nawet jeśli skupiłabym się na miłości, ciągle mogłabym dobrze wykonywać moją pracę.
12. Najmłodsza jest najbardziej dojrzała.
Minzy: (śmiech) Tak uważasz? Sądzę, że słyszałam to wcześniej.
13. A co z tobą, CL?
CL: Szczerze mówiąc ostatnio dużo myślałam o naszej promocji w Japonii. To wspaniałe, że mamy takie możliwości, ale zastanawiam się, czy jest to odpowiedni moment. Może powinnyśmy spróbować osiągnąć jeszcze większy sukces w Korei…
14. Czy zgodzicie się, że od kiedy wzrosła wasza popularność w Korei, macie lepszy odbiór w Ameryce?
CL: Nie do końca. Moim zdaniem najważniejsze jest próbować dawać z siebie wszystko. Will.I.Am’owi spodobał się mój image w Korei. Nawet jeśli nie rozumie się języka, nadal można kochać muzykę.
15. Jako liderka, musisz brać dużą odpowiedzialność na swoje barki.
CL: Mimo, że jestem liderką, nie muszę robić więcej, niż pozostali członkowie 2ne1.
16. Czy twoje starsze siostry podążają za tobą?
Bom, Dara: :Ech, ech! Kto jest starszą siostrą?
CL: Siostry są beztroskie i łatwo się z nimi dogadać. Mają dużo aegyo (słodyczy). Każda z nich jest wyjątkowa.
17. Dara, zanim podpisałaś umowę z YG Entertainment, byłaś popularną artystką na Filipinach. To nie mogła być łatwa decyzja.
Dara: Nie była trudna, aczkolwiek na początku nie miałam żadnych przyjaciół i czułam się samotna. Zajęło mi dużo czasu, aby otworzyć się i z kimś zaprzyjaźnić.
18. Byłaś tam aktorką, jednak tutaj nią nie jesteś.
Dara: Nadal interesuję się aktorstwem. Chciałabym zagrać postać z zabawnym charakterem lub główną bohaterkę w horrorze. Ale teraz najważniejszą rzeczą jest 2ne1. Jeśli później będę miała czas, zajmę się tym.
19. Czy pozostałe członkinie mają też jakieś rzeczy, które chciałyby zrobić?
CL: Nadal musimy się rozwijać. Skoro jesteśmy razem w 2ne1, chciałabym abyśmy zdobywały więcej doświadczenia. Później, będziemy gotowe na to, aby zająć się innymi rzeczami i wcale nie będzie na to za późno. Na razie jednak myślenie o czy solowych projektach, byłoby aroganckie.
Bom: Mi także odpowiada miejsce, w którym znajduję się obecnie. Hip hop jednak mógłby być zabawny. To nie jest na razie trend, ale zabawnie byłoby nosić szerokie spodnie i robić muzykę hiphopwą. (śmiech)
20. Więc wróćmy do kwestii stylu. Każda z was interesuje się modą. Byłybyście dobre w byciu projektantkami.
CL: Chciałabym robić to w przyszłości… ale wciąż mam braki w wielu aspektach. Kocham ubrania. Gdybym została projektantką, wybierałabym ubrania które lubię. Ubrania projektowałabym takie, w których każdy czułby się komfortowo. Chciałabym robić ubrania z dodatkami i jakimiś akcesoriami.
Minzy: Jakiś czas temu, CL wraz w Jeremy’m Scott’em wystąpiła w jury „Project Runway Korea”. Byli niesamowici. Ale zamiast być w jurry, wolałabym uczestniczyć w tym programie jako projektantka. Szczerze mówiąc, jestem najbardziej męska w 2ne1, ale mój gust jest całkiem dziewczęcy. (śmiech). Chciałabym projektować kobiece stroje dla 2ne1.
CL: Znalazłam się tam dzięki Jeremiemu. Jestem jeszcze zbyt mało doświadczona, by oceniać kogokolwiek. (śmiech) Gdyby nie Jeremy, nigdy nie dostałabym tej szansy.
Dara: Ja nie potrafię projektować, więc będę po prostu sprzedawać ubrania (śmiech)
Bom: Czy nie współpracujemy z Adidas Originals? Możemy tworzyć słodkie i sexowne ubrania (śmiech).
21. Jest wielu ludzi którzy podążają za stylem 2ne1. Jesteście ikonami stylu.
CL: Po prostu kochamy ubrania, to wszystko. Adidas Originals i Jeremy Scott to marki, które spodobały mi się od początku. Poza tym, san fakt, że się spotkaliśmy się to coś wyjątkowego.
Minzy: W czasie występu w Japonii, jeden z fanów był wymalowany w Indiańskie tatuaże, podobne do tych z „Clap Your Hands”. To było niesamowite. Byłam mu za to wdzięczna.
22. To co sprawia, że 2ne1 jest oryginalne?
Dara: To trudne… hm… u mnie… włosy w palemkę?
CL: (śmiech)
Dara: Ah! TamTam, którego zrobiła mi CL (w 2ne1 TV CL podarowała Darze lalkę jako prezent). To jest naprawdę oryginalne!
Bom: Mój głos! Mój styl, mój wygląd. Park Bom jest sama w sobie oryginalna!
Minzy: Ponieważ jestem jeszcze młoda, nie jestem pewna co jest we mnie oryginalnego…
CL: Moim zdaniem nie ma świecie nikogo, kto nie byłby oryginalny.
Dara: Wszystko w CL jest oryginalne. Szczególnie jej aegyo!
CL: Aigoo.
23. CL, jak blisko jesteś z Jeremym Scottem ?
CL: Na początku był naszym fanem, ale teraz jesteśmy bardzo bliskimi przyjaciółmi. Mimo, że różni nas różnica wieku (śmiech). Szanujemy nawzajem swoją pracę i mamy dobre relacje. Kontaktujemy się ze sobą prawie codziennie.
24. Pewnie nauczyłaś się od niego wielu rzeczy.
CL: Muzyka i moda to dwa różne rzeczy, ale obie są formami sztuki. Patrząc na różne rzeczy, widzimy to samo. Dzięki niemu zdobyłam dużo doświadczenia.
25. Teraz zachowujecie się bardzo dojrzale, ale w „2ne1 TV” często niszczyłyście ten obraz.
Bom: Nie wiedziałam, że mogę mówić tak dużo i być tak szalona. Sądziłam, że jestem spokojna, potrafię przyjąć odpowiednią pozę i jasno się wyrażać. Ale nie o to chodziło. Często zastanawiałam się: „Co mam teraz robić?”, ale ludzie którzy to oglądali mówili, że moje reakcje były naturalne, że to charyzma Park Bom.
Dara: Ja nie miałam obaw. Czasami dziewczyny same brały kamery i nagrywały, a ja wkładałam dużo wysiłku w to, by wszystko szło dobrze. Jeśli to, co nagrywałyśmy nie zostało wyemitowane, byłam bardzo rozczarowana (śmiech).
26. Byłyście kiedykolwiek zazdrosne o pomysły innego członka 2ne1?
Minzy: Jesteśmy tak różne i mamy tak różne gusty, że nie ma czegoś takiego.
Dara: Tak bardzo kocham trampki, że nie rozumiem czaru wysokich obcasów. Bardziej niż pozostałe dziewczyny preferuję spodnie niż spódniczki.
Bom: Mój styl jest ok, ale czasami naprawdę chcę spróbować chłopięcego stylu.
27. Co chcecie robić później?
CL: To, co teraz robimy? Trendy przychodzą i odchodzą, tak jak wraz z nową muzyką zmienia się styl 2ne1. Myślę, że ważniejsze od myślenie o tym, co zrobić później, jest rozmyślanie nad tym, jak robić szybciej to, co robimy teraz.
28. Jestem ciekawy, kto jest twoim wzorem.
CL: To zbyt trudne wybrać tylko jedną osobę, ponieważ jest wiele ludzi których szanuję i podziwiam. Teraz najbardziej „Queen” i „Prince”.
29. Czy zobaczymy rockową CL?
CL: (śmiech) Nie. Aczkolwiek mój tata kocha rocka i trochę mnie tym zaraził. Lubię muzykę rockową, także w wydaniu kobiecym.
30. To dlatego nosisz tak niesamowite pierścionki?
CL: To mój nałóg. Zazwyczaj noszę ogromne pierścionki na większości palców.
31. A pozostałe członkinie?
Minzy: Ja, spodnie do ćwiczeń. Mam kilka czarnych par.
Dara: Teraz jestem przywiązana do butów ze skrzydłami Jeremy’iego Scott’a.
Bom: Ja, krótkie rzeczy (śmiech).
Dara: Każdy przyzna, że masz piękne nogi!
32. Teraz, kiedy widzę jak jesteście skoncentrowane na wywiadzie, zastanawiam się, jak zazwyczaj wyglądają wasze twarze, kiedy jesteście skoncentrowane.
Dara: Minzy podnosi i przybliża swoją twarz do mówiącego.
Bom: (nagle przybliża swoją twarz do redaktora) Właśnie tak. To trochę niezręczne. Stale to robi, ale kiedy była młodsza, było jeszcze gorzej.
Dara: Ja marszczę brwi.
CL: Ja naprawdę nie wiem.
Minzy: CL rozszerza nozdrza (śmiech).
CL: To kiedy jestem szczęśliwa! Kiedy się koncentruję, bez względu na to ile ludzi próbuje się do mnie dodzwonić, nie słyszę tego. A! Podczas naszych promocji nie śpię. Czy to przerażające? Czasami w naszym harmonogramie są chwile, kiedy naprawdę nie możemy spać, ale ja mam wrażenie, że kiedy śpię więcej niż 4-5 godziny, staję się leniwa.
33. Kiedy usłyszymy nowe utwory 2ne1?
CL: Nawet my tego nie wiemy.
Dara: (śmiech) Nie możemy powiedzieć o naszych pasjonujących dokonaniach?
CL: Myślę, że znasz naszą pasję i wyniki. Na razie nagrałyśmy jeden program i zrobiłyśmy ten wywiad. I tu i tu pokazałyśmy naszą pasję.
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s