Wywiad z 2NE1 #5 [Vogue]

Wywiad dla Vogue

# CL
1. Pozostałe dziewczyny z zespołu wybrały cię jako „nieoczekiwanie” najbardziej kobiecą?
Tak naprawdę jestem bardziej kobieca niż mój image na scenie. Mam dużo uroku i wiele twarzy. Jestem całkiem zimna i ciepła, potrafię się zmienić z anioła w diabła. Cl i Chaerin różnią się od siebie w oczywisty sposób, ale obie są mną.
2. Kiedy widzę CL na scenie, jak to ująć? Wydaje się, że cały czas coś wewnątrz ciebie wrze. Tak jakbyś całym ciałem krzyczała: „Ta scena mnie ogranicza!”
To dlatego, że jest tyle rzeczy, które chcę zrobić.
3. Czy jest coś, co chcesz zrobić, ale ograniczają cię uczucia narodu albo przepisy telewizyjne?
Ludzie mówią, że są limity, ale szczerze mówiąc, ja tego nie czuję. Chcę, aby widząc mnie na scenie, myśleli: „Ona może zrobić nawet to”. Przede wszystkim chciałabym stanąć na scenie z prawdziwą kapelą. Oczywiście gdy włączasz mikrofon i zaczynasz śpiewać, pewnych zasad musisz przestrzegać.
4. W maju minął rok od waszego debiutu. Co się zmieniło przez ten czas?
Wiele w każdej z dziewczyn, wszystkie dojrzały. Style muzyki, które lubią, ich osobowości, styl ubierania. Ja też wydoroślałam.
5. Przyzwyczaiłaś się do życia piosenkarki?
Jako piosenkarka jestem nowicjuszką. Jest jeszcze tyle rzeczy, których muszę doświadczyć. Ale staram się nie myśleć o tym jak o pracy. Nie słucham muzyki i nie ćwiczę śpiewania dlatego, że jestem piosenkarką. To dlatego, że lubię śpiewać i tańczyć jestem piosenkarką. Jeśli nadejdzie taki czas, że bycie piosenkarką stanie się dla mnie zawodem, odejdę bez żalu. Po co robić coś, co nie sprawia przyjemności? „Bawić się pracując” to dla mnie naprawdę ważne.
6. Mówiąc w ten sposób, wydajesz się nie wybiegać za bardzo w przyszłość.
To prawda. Ponieważ to nawet może stać się w przyszłym roku.
7. Mimo to czy nie chciałabyś chociaż mieć pracy związanej z muzyką?
Mogę przestać śpiewać, a zamiast tego zacząć rysować. Albo mogę wyjść za mąż i stać się mamą. Nawet ja tego nie wiem. Chcę żyć robiąc coś, co będzie miało znaczenie. Znaczenie dla mnie, nie dla innych. Ponieważ w tej chwili to śpiewanie i taniec, właśnie to robię.
8. Czy ten swobodny sposób myślenia jest wynikiem tego, że kiedy byłaś młodsza, mieszkałaś zagranicą?
Przede wszystkim wydaje mi się, że to sposób myślenia, którego nauczyli mnie rodzice. Mój ojciec lubi nowe doświadczenia, więc przeprowadzaliśmy się mnóstwo razy. Wydaje mi się, że to wywołało u mnie różnorodne myśli. Prawie nigdy nie oglądałam w domu TV, czas wypełniałam słuchając muzyki i rysując. Jeśli była ładna pogoda, spacerowałam po parku.
9. Z miejsc, gdzie mieszkałaś, która okolica wywarła na ciebie największy wpływ?
Hongdae, w którym mieszkałam w czwartej klasie. Tam pierwszy raz kupiłam sobie sama ubranie (przyp. Hongdae to dzielnica Seulu).
10. Jedenastolatka kupowała sobie sama ubrania?
Moja mama nie lubiła centrum handlowych, więc kupowała mi ubrania w sklepach i marketach. Któregoś razu poszłam sama do jednego ze sklepów, do których chodziłyśmy razem i zobaczyłam coś co mi się spodobało. Dostałam od niej pieniądze i kupiłam to sobie.
11. Jaki gust miała mała Cl?
Lubiłam ubrania w odważnych kolorach i z krzykliwymi nadrukami. Zawsze niezależnie od wszystkiego nosiłam duże dodatki. Kiedy teraz o tym myślę, wydaje mi się to niewiarygodnie tandetne.
12. Dziewczynki w tym wieku tak naprawdę nie noszą stylowych ciuchów. Musiałaś naprawdę odróżniać się od przyjaciół.
Nie miałam zbyt wielu przyjaciół, więc to nie miało znaczenia. W tej chwili tylko cztery osoby mogę nazwać moimi przyjaciółmi. Szczerze mówiąc, gdybym przez całe życie miała tylko jednego przyjaciela to i tak byłoby wystarczająco. I czy byłby to chłopak czy mąż, ważne, żebym go kochała.
13. Co byś zrobiła, gdyby ta jedna osoba cię zdradziła?
Podjęłabym ostrożną decyzję, zależnie od sytuacji. Jeszcze nikt mnie tak okrutnie nie zdradził, więc nie jestem pewna, co bym zrobiła.
14. Czy czujesz się najlepiej, kiedy jesteś sama?
Naprawdę lubię ludzi. Mam dużą rodzinę i lubię jak wokół mnie panuje tłok. Jednak czuję się najswobodniej, gdy jestem jedyną osobą w sercu drugiego człowieka. Nie chciałabym być sama na pustyni, ale lubię być sama w dużym mieście.
15. Czy masz jakieś zmartwienia jako liderka zespołu?
Tak naprawdę nie. Może dlatego, że jestem liderką 2NE1 a nie jakiejś innej grupy. Dziewczyny wiedzą co robić i same ćwiczą, więc mogę się zrelaksować i krzyknąć „Hwaiting”.
16. Czy czujesz brzemię tego, że ciągle musisz wymyślać coś „oryginalnego i mocnego”?
Nie ma sensu zmieniać trochę czegoś, co już istnieje. Chcemy pokazywać zupełnie nowe rzeczy. Wtedy ludzie oglądając nas, mają zabawę. Jeśli pozostałybyśmy przy jednym stylu, to nie byłoby zabawne ani dla nas, ani dla ludzi, którzy nas oglądają.
17. Co bardziej lubisz słyszeć: „śliczna” czy „fajna”?
Zdecydowanie: „fajna”. Ale jeszcze bardziej wolę słowo: „piękna”, bo myślę, że zawiera w sobie tamte dwa.
18. Kto ostatnio ci powiedział, że jesteś piękna?
Haha. Niezbyt często to słyszę. Chodziło mi o to, że chciałabym to słyszeć.
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s