Wywiad z 2NE1 #26 [Complex]

Wywiad dla Complex (cz.2)

1. CL, zrealizowałaś swój cel jako wokalistka, masz jeszcze inne aspiracje?
CL: Uwielbiam sztukę jako całość. Teraz realizuję się muzycznie, ale istnieje wiele aspektów sztuki. Moda jest sztuką, a wszystko jest ze sobą powiązane. Chcę tylko kontynuować pracę w tej dziedzinie, może to być cokolwiek. Wiesz, dużo osób pracuje w modzie, angażuje się w nią również wielu muzyków. Myślę, że robienie tego, co inni nie jest zbyt zabawne. Chcę w to wejść i dzielić podobne poglądy z innymi młodymi ludźmi.
2. Teraz gdy masz oficjalnie 21 lat, co robisz dla zabawy?
CL: Kiedy powiedziałam, że jestem nudną osobą, miałam też na myśli to, że dużo przebywam w domu. Ciągle pracuję, a kiedy nie mam żadnych zajęć, po prostu zostaję w domu.
Bom: Myślę, że wszystkie jesteśmy podobne w tym sensie. Nie wiem dlaczego, ale zazwyczaj wolny czas spędzamy w domu.
CL: Musimy zająć się Minzy. Ciągle jej brakuje kilku lat. [Śmiech].
3. Dara, miałaś aktywną karierę na Filipinach. Jaki był powód, aby przyłączyć się do YG Family w Korei?
Dara: Praca na Filipinach była bardzo zabawna, ale ponieważ miałam ogromne oczekiwania wobec debiutu w Korei, zdecydowałam się dołączyć do wytwórni. Zaczynałam jako praktykant. Wiedziałam, że muszę zacząć wszystko od nowa, od początku, ale obyło się bez większego cierpienia. I nie powiedziałabym, że byłam zrozpaczona, kiedy wróciłam do Korei, aczkolwiek na pewno brakowało mi Filipin.
4. Bom, pierwszy raz usłyszałem cię na płycie z GD&TOP „Forever With You”. Wówczas myślałem, że będziesz koreańską Mary J. Blige.
Bom: Tak, w tym czasie też tak myślałam. [Śmieje się]. Ale ja zawsze chciałam być częścią grupy. Mogłabym mieć karierę solową nawet będąc w grupie. Inni członkowie posiadają cechy, których ja nie posiadam, więc pomyślałam, że to bez sensu zadebiutować jako solistka.
5.Dara i Bom, gdzie widzicie siebie w ciągu najbliższych pięciu lat?
Bom: Nie jestem pewna, czy nadal będę piosenkarką, ale jestem pewna, że będę robić coś związanego z muzyką. Mogę być nawet i nauczycielem wokalu. Jeśli jednak nadarzy się okazja, nadal będę śpiewać.
Dara: Nie jestem pewna, czy nadal będę aktywna w 2NE1, ale chcę realizować się jako muzyk.
Bom: Pozwól mi coś jeszcze dodać. Mogę być wciąż aktywna w 2NE1.
6. Jeśli kiedyś zostaniecie solistkami, jaki rodzaj muzyki będziecie wykonywały?
CL: Lubię wiele różnych rodzajów muzyki, więc myślę, że będę tworzyć rozmaite gatunki. Nawet jeśli rozpocznę karierę solową, myślę, że będę nadal śpiewać rap, kocham też muzykę zespołu. Chcę spróbować reggae i prostego hip-hopu …
Dara: Osobiście chcę zrobić coś, co jest bardziej wesołe i żywe. Może to być muzyka pop lub muzyka akustyczna. Ponieważ dorastałam na Filipinach, byłam pod wpływem lokalnej muzyki.
Bom: Wydałam trochę muzyki jako artystka solowa, ale jeśli dostanę szansę, chciałabym zrobić coś bardziej jak Mariah Carey. Albo coś, co jest bardziej tradycyjnym R&B. Po prostu coś z większą ilością soulu.
Minzy: Odkąd byłam mała, zawsze podobał mi się R&B, rap, hip-hop. Moim idolem podczas dorastania był Michael Jackson, ale także Snoop Dogg.
7. Czy byłaś zazdrosna, że Girls Generation zrobiły z nim pioesnkę?
Minzy: [śmiech]. Nie, nie byłam, ale chciałabym też z nim nagrać piosenkę .
8. Czego boją się 2NE1?
Dara: Samotności. Po wyjściu na scenę, gdy jesteśmy z powrotem w pokojach hotelowych, myślę, że wszystkie czujemy pustkę. Jest to trochę trudne do wytłumaczenia.
CL: Myślę, że odnosi się do wszystkich, którzy w występują dla ogromnej publiczności. Przygotowanie się do występu zabiera cały dzień, a potem trzeba dać z siebie wszystko na scenie. Kiedy wracmy do domu po takim ekstatycznym występie, zwłaszcza, gdy nie jesteśmy w Korei i nie mamy przy sobie naszych przyjaciół i rodzin, to wchodząc do pokoju w hotelu, czujemy się trochę surrealistyczne. Wszystko jest tak czyste, tak zorganizowane, i to nie jest miejsce, które możesz uznać jako własne. Byliście po prostu gdzieś z tysiącami krzyczących ludzi, a następnie jesteście gdzieś, gdzie jest strasznie cicho. Kontrast w otoczeniu, tak naprawdę wpływa na nastrój.
9. Ale wydaje się, że poziom energii w grupie jest bardzo optymistyczny.
CL: Tak, ponieważ robimy to, co kochamy robić. Jeśli myślisz negatywnie, w wyniku tego następują negatywne rzeczy. Więc myślę o rzeczach pozytywnych, mając nadzieję, że zdarzy się więcej rzeczy dobrych.
10. Czy były inne stażystki, które nie dostały się do zespołu?
CL: Była tylko nas czwórka. [Śmieje się]. Ale trenowałyśmy osobno. Wszystkie szkoliłyśmy się osobno. Bom ćwiczyła solo, Dara trenowała, by zostać aktorką, Minzy samodzielnie, ja również. Byłyśmy tylko we cztery, więc znałyśmy się od dłuższego czasu. Nigdy nie wyobrażałam sobie, że zostaniemy grupą. Kiedy ogłoszono to, myślałam, że to tak dziwne i inne, że nie zadziała. Była też różnica wieku.
Bom: W tamtym czasie, Minzy była prawdziwy dzieckiem. Ona była bardzo mała.
CL: Ale myślę, że to działało na naszą korzyść. Byłyśmy krótkowzroczne. Myślałyśmy, że by zadziałało tylko, jeśli byłybyśmy podobne. Ale patrząc na to teraz, to lepiej, że się różnimy.
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s