Wywiad z 2NE1 #25 [Complex]

Wywiad dla Complex (cz.1)

1. W jaki sposób tym razem można traktować waszą podróż do USA?
CL: Zdecydowaliśmy się odbyć tą trasę z zamiarem przedstawienia się. Tak więc, zamiast rozpocząć karierę w Ameryce, zrobiliśmy coś w rodzaju startu do początku. Jesteśmy tu, aby powiedzieć, kim jesteśmy, jak wyglądamy, jaki rodzaj muzyki robimy i spotkać się z naszymi fanami.
2. Jak myślisz, z jakim trudnościami będziecie musiały się zmierzyć?
CL: Tak naprawdę rozmawiałyśmy o tym w drodze tutaj. Czujemy się, jakbyśmy debiutowały po raz trzeci. Zaczęłyśmy w Korei, potem była Japonia. Jak zawsze na początku, jest wiele miejsc, w których musimy przedstawić się. Kiedy debiutowałyśmy w Korei musiałyśmy to zrobić, tak samo kiedy zadebiutowałyśmy w Japonii i tak samo tutaj.
3. W Stanach byli inni artyści K-pop. Po tym jak widziałyście ich próby podejścia do rynku amerykańskiego, czego się nauczyłyście i jak zamierzacie wykonać kolejny ruch do przodu?
CL: Cóż, zamiast stosować odmienne podejście, po prostu chciałybyśmy cieszyć się naszą muzyką i sprawić, aby inne osoby cieszyły się nią razem z nami. Nie próbujemy układać konkretnego planu. Jeśli jesteśmy szczere na naszych koncertach, wiemy, że wiele osób będzie łączyć się z nami. Staramy się pozostać świadome tego w każdej chwili.
4. Jakie cechy 2NE1 sprawiają, że tacy twórcy smaku jak Jeremy Scott i Diplo chcą z wami pracować?
CL: Myślę, że lubimy podobne rzeczy i patrzymy w kierunku podobnych celów. Kiedy spotykamy Jeremiego i Diplo, który przyjaźni się z Teddym, po prostu jesteśmy pasjonatami wszystkiego tego, co robimy. To nie chodzi o pieniądze czy sławę, są ludzie, którzy naprawdę chcą mieć wpływ na świat. Szczególnie tacy faceci jak Jeremy Scott i Diplo, to osoby, które są w stanie przenosić rzeczy do następnego poziomu. I ci ludzie identyfikują się z innymi, podobnymi do siebie. Prawdziwy człowiek rozpozna prawdziwego człowieka.
5. W porównaniu do innych grup K-pop, czy kiedykolwiek poczułyście się, jak dziewczyny które są w czołówce trendów?
CL: Co? Czy myślałyśmy tak o nas samych?
6. Tak, na przykład: „Och, dlaczego oni kopiują nasz styl?” Kiedykolwiek czułyście się w ten sposób?
Bom: Tak. To jest tylko moja osobista opinia. Zobaczmy. Nie cytujcie mnie. Kiedy po raz pierwszy zadebiutowałyśmy, widziałeś, miałyśmy na sobie stroje kąpielowe. Mam wrażenie, że dużo naszych stylów jest naśladowanych.
7. A co z muzyką?
CL: Ale nie koniecznie chodzi tylko o nas. My tylko robimy to, co sprawia nam przyjemność. Więc jeśli innym się to podoba, to dobrze.
8. Ale jesteś „baddest female”.
CL: Tak, jestem. [Śmieje się]. Ale nie powiedziałbym, że jesteśmy trendy, po prostu lubię robić coś nowego. Bo to nie jest zabawne, kiedy robisz coś, co już jest zrobione. I mówienie o tym ludziom jest również ekscytujące.
9. Czy styl i charakter 2NE1 jako grupy jest podobny do codziennego charakteru i stylu dziewczyn z zespłu?
CL: To zależy od każdej członkini.
Bom: Ja jestem bardzo podobna. Zamiast muzyki, która jest zbyt głośna, lubię rzeczy, które są bardziej subtelne i R&B. To pasuje do mojego gustu. Nasz fundament leży w hip-hopie, więc to pasuje.
Minzy: Do mnie dobrze pasuje. Lubię hip-hop, rap jak również i R&B. Wszystkie utwory, czy nawet sama muzyka grupy, dobrze do mnie pasują.
Dara: W moim przypadku było nieco inaczej. Początkowo byłam bardzo cicha i zamknięta. Moja osobowość i gust muzyczny były również mniej widoczne. Po tym, jak zostałam członkiem 2NE1, zaczęło się ujawniać wiele stron, których istnienia u siebie nie dostrzegałam. Bawię się tym. Nie powiedziałbym, że się zmieniłam, po prostu zaczęły wychodzić na wierzch moje inne strony.
CL: 2NE1 samo nie reprezentuje jednego gatunku muzyki. Nasz fundament leży w hip-hopie, ale chcemy przeplatać różne style. „Ugly” ma bardziej smak rocka, mamy również nagrania z akcentem reggae, więc myślę, że różnorodność jest dla nas najlepsza. Ja bardzo różnię się na scenie. Chaerin i CL są przeciwieństwami. Jak czarny i biały. Na scenie staję baddest female. [Śmiech]. Części nas, o których nawet same nie wiemy, wychodzą z nas przez muzykę.
10. Na 2NE1 TV wydaje się, że macie wspaniałe relacje. Ile z tego jest prawdziwe?
CL: [Śmiech.] W obecności innych ludzi mamy większą powściągliwość, ale kiedy czwórka nas jest razem, jesteśmy nieznośnie głośne.
Bom: Nie potrafiłybyśmy tak udawać. Gdyby nawet nas zmusili, po prostu nie mogłybyśmy tego zrobić.
CL: Naprawdę nie mogłybyśmy. Dużo rozmawiamy, i jest przy tym sporo zabawy. Bom, Dara i Minzy są razem bardzo zabawne. Zwykle jestem tą cichą, która jedynie się śmieje. Jestem tylko gadatliwa podczas wywiadów.
11. Czy różnica wieku wpływa na chemię pomiędzy członkiniami?
Bom: Wcale nie. Poważnie. Nie chcę tego mówić, ale jesteśmy naprawdę jak przyjaciółki. Czasami [wskazuje na Minzy i CL] dbają o nas jak mama i tata. Naprawdę dbają o nas.
CL: Wiele osób jest zaskoczonych, a niektórzy patrzą na to w negatywnym świetle, ale gdy znajdziesz się przy nas, będziesz wiedzieć. Obie [Dara i Bom] spędziły wiele czasu poza Koreą, więc traktują nas jak równe sobie, i patrzą na nas jak na przyjaciół, w sposób bardzo naturalny. A my po prostu uważamy by nie przekroczyć linii.
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s