Wywiad z 2NE1 #23 [W Korea]

Wywiad dla W Korea

1. Wasz najnowszy singiel „I love you” zawiera melodię trot i styl, który na pewno był dla was nowym wyzwaniem. Podczas pracy musiało być zabawnie.
CL: Samo ustawienie się do nagrywania było już wyzwaniem. Śpiewanie trotu to nie jest coś, z czym jesteśmy obeznane. Kiedy nagrywałyśmy piosenkę, niektóre części były tak trudne, że zostawałam w tyle, podczas gdy pozostałe trzy członkinie już zakończyły.
Minzy: Żartuję, że mam trot w sobie. Jednak uczucie, które towarzyszyło nowej piosence 2NE1, było zupełnie inne.
CL: Było wiele zmian w czasie nagrywania. W porównaniu do pierwotnej wersji demo, tylko kilka części zostało do ostatecznego cięcia. Niektóre fragmenty zostały nawet zmodyfikowane już po tym, jak zrobiliśmy pierwsze nagranie.
2. Kiedy usłyszeliśmy piosenkę, byliśmy coraz bardziej ciekawi waszych występów i emisji w TV. 2NE1 będzie miało seksowny wizerunek, którego częścią będą choreografia i kostiumy.
CL: Poza tym cały etap produkcji stał się kobiecy i sexy. Nie było niezręczne, choć unnies pokazały ciekawą stronę siebie.
3. Czy zobaczymy was w większej liczbie programów?
CL: Od debiutu brałyśmy udział w 3-4 transmisjach w ciągu tygodnia, nigdy w większej. To zawsze było .. (Sandara Park szepcze coś) .. Huh?
Sandara: Nigdy nie występowałyśmy w więcej niż jednym czy dwóch programach (wszyscy w śmiech).
CL: Ha ha, tak więc naprawię to, co powiedziałam, nie występowałyśmy zbyt dużo. Ale to dlatego, że bardziej zależy nam na pokazaniu doskonałych występów niż dużej ilości.
4. Dopiero co powróciłyście w lipcu i już wyruszacie w światowe tournee. Chyba nie będziecie miały zbyt dużo czasu na działalność na lokalnej scenie.
CL: Kiedy powiedziano nam, że nie będziemy miały zbyt wielu występów podczas comebacku, trochę żałowałyśmy, ale kiedy usłyszałyśmy, że pierwszy koncert ma odbyć się w Seulu, poczułyśmy się trochę lepiej. Przygotowania do koncertu odbywały się w tym samym czasie co trening do nowego singla, więc byłyśmy bardzo zajęte. Ale my jesteśmy bardziej szczęśliwe pracując niż odpoczywając.
5. Czy to prawda? Pozostali członkowie również czują to samo?
CL: Nie wiemy jak dobrze odpoczywać. Praktykowałyśmy intensywny tryb życia na długo zanim zadebiutowałyśmy. Właściwie spędziłyśmy więcej lat ćwicząc i występując na scenie niż wylegując się i odpoczywając. Myślę, że zapomniałyśmy, jak to robić.
6. Ostatnio grupa stała się gorącym tematem z powodu udziału w festiwalu Cannes Advertising International. Miałyście w tym mieście również sesję zdjęciową dla magazynu W. Co myślicie o tamtejszej atmosferze?
CL: Nie spędziłyśmy tam zbyt dużo czasu. Musiałyśmy jechać prosto do Włoch, ponieważ miałyśmy kolejny harmonogram. Widziałyśmy więcej Cannes i miałyśmy okazję do zwiedzania okolicy z powodu sesji zdjęciowej. Byłoby miło jeść w różnych restauracjach wzdłuż urokliwych uliczek.
7. Jak się czułaś, kiedy stałaś na scenie jako prelegent?
CL: Chociaż jesteśmy przyzwyczajone do występowania na dużych scenach, to był pierwszy raz, kiedy zostałyśmy zaproszone w charakterze prelegentów. Przez długi czas byłyśmy tym bardzo zdenerwowane i zmartwione. Poprosiliśmy organizatorów o zmianę formatu prelekcji z przemówienia na wywiad. Dzięki temu mogłyśmy mówić bardziej komfortowo.
8. Co było trudniejsze: stanąć po raz pierwszy na scenie podczas comebacku czy mówić podczas seminarium w sprawie międzynarodowej reklamy?
Sandara: Oczywiście trudniej było mówić.
CL: Zmieniamy się w kogoś zupełnie innego podczas występów. Ale mówienie w takim miejscu, gdzie miałyśmy pokazać się, to było bardziej stresujące.
9. Waszym tematem prezentacji było „Fala Hallyu poprzez marketing cyfrowy”. To brzmi jak wielki temat.
CL: Przygotowałyśmy materiały o marketingu i związane z tym informacje osobiste (które miały być przedstawione razem) oraz Cheil Communications. Naszym zadaniem było pomóc ludziom zrozumieć te sprawy i wczuć się w nie. Nie wiemy zbyt wiele o marketingu. Po prostu mówiłyśmy o naszych osobistych doświadczeniach i jak z tego korzystamy.
10. Wasza popularność jest rakietą poza Koreą i to zaproszenie to udowodniło. Jak koreański fan różni się od międzynarodowego?
CL: Tak naprawdę nie mamy doświadczenia ze scen w Stanach i Europie, z wyjątkiem występu na MTV Iggy. Jednak ten występ był niesamowity i wiele osób wydawało się nas znać (śmiech). Nawet w Japonii mamy tylko jeden rok doświadczenia. Oni lubią cosplay i pokazują swoje wsparcie w specjalny sposób.
11. Podzielcie się własną oceną wyników swojej działalności w Japonii.
CL: Nie wiem, czy to coś złego, ale nie byłyśmy nazywane gwiazdami KPOP i nie wiem czy na początku byłyśmy tak zaszufladkowane. Pomimo, że fala Hallyu jest tam silna, nas przedstawiono jako międzynarodową grupę. Uważam, że do tej pory 2NE1, zostając formalnie wprowadzone na tamtejszy rynek, uczyniło tylko jeden krok. Teraz chcemy rozpocząć pełnoprawną działalność.
12. Co jest największym wyzwaniem w waszej działalności w Japonii?
Bom: To na pewno bariera językowa. Teraz jest lepiej, rozumiemy język, ale nie jesteśmy jeszcze w stanie mówić biegle. Ja za każdym razem umieram z niepokoju.
13. Współpracowałyście z Will.I.Am z Black Eyed Peas. Kiedy będziemy mogli zobaczyć wyniki waszej pracy?
CL: Nasza praca z Will.I.Am została chwilowo zawieszona z powodu przygotowań do promocji w Korei. Nie mogę powiedzieć, że światowa trasa to początek naszej działalności za granicą. W rzeczywistości, to powiedziałabym, że nie jest to jeszcze początek. Kierownictwo i personel dużo nad tym rozmyślają, żeby wszystko dobrze wypadło. Może następna trasa mogłaby być początkiem naszej działalności.
14. Biorąc pod uwagę to, że jesteście blisko z nim i pracowaliście razem, jaki jest Will.I.Am osobiście?
Sandara: On jest naprawdę bardzo uroczy. Byłam trochę zdenerwowana na początku, ale wszystko minęło, kiedy usłyszałam komplementy na temat moich butów.
Minzy: Jak na tak światowego artystę, on jest naprawdę bardzo miły i przyjazny. Kiedy pojechaliśmy na kurczaka, zaczęliśmy stawać się bliżsi (śmiech).
Bom: Jest bardzo złym dowcipnisiem… Kiedy nagrywałam, on potajemnie edytował dźwięki tak, że brzmiało to bardzo dziwne. Byłam naprawdę zaskoczona.
15. Co wywarło na was największe wrażenie w nim jako muzyku?
CL: Mówi działaniem, a nie tylko słowami. Nagrywaliśmy z nim w jego domu w Stanach Zjednoczonych, i dowiedziałyśmy się wiele od Will.I.Am, zostałyśmy zainspirowane jego stylem życia. Kiedy wracasz do domu, to czy po prostu nie rzucasz wszystkiego i odpoczywasz? Ale ten człowiek zawsze ma muzykę ze sobą. Nie zatrzymuje się, nuci melodie cały czas. On jest naprawdę jedyny w swoim rodzaju na tym świecie.
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s