Wywiad z 2NE1 #17 [L’Officiel Hommes]

Wywiad dla koreańskiego magazynu L’Officiel Hommes

2NE1 pracowały z Will.I.Am od roku i ukończyli wspólnie już 10 utworów. Spotkaliśmy się z 2NE1, które planuje swoje wejście do Ameryki.

1. Chcielibyśmy zapytać o kilka rzeczy na temat produkcji z Will.I.Am. Jak to było pracować z nim na swój amerykański debiut?
2NE1: Nie stworzyłyśmy 10 piosenek na 10 piosenkowy album, ale nagraliśmy mnóstwo utworów. Czasami wybierałyśmy piosenki, które chcemy dołączyć, a czasami umieszczałyśmy na nowych albumach stare, ale dotąd nie wydane utwory. W dalszym ciągu ciężko pracujemy nad albumem, bo chcemy, aby był lepszy, nawet jeśli miałybyśmy dokonać kilka małych zmian. Nic nie jest jeszcze ustalone, a wynik końcowy zostanie ujawniony, kiedy poczujemy, że wszystko jest tak, jak powinno.
2. Było prawdopodobnie dużo zabawnych momentów podczas pracy z Will.I.Am. Czy możecie podzielić się tym z nami?
Minji: Kiedy w Korei było zimno, zapytał nas jak się mówi „zimno” po koreańsku. Nauczyłyśmy go więc mówić „choowuh choowuh”. Było fajnie patrzeć, jak próbuje to powiedzieć.
Sandara: Will jest bardzo zainteresowany modą. Zawsze patrzy na buty i mówi nam, że jesteśmy słodkie oraz pyta, skąd je mamy. Sposób w jaki mówi „to niesamowite!” jest bardzo fajny.
Bom: Na początku byłam bardzo zdenerwowana współpracą z Willem, ale zachowywał się zabawnie. (W kabinie nagrywania) Śpiewałam jedną melodię, a inna była grana na monitorze. Bałam się, bo myślałam, że nie było dobrze, ale okazało się, że Will się wygłupiał.
CL: Will zapraszał nas do siebie i gotował dla nas. Rozmawialiśmy o muzyce podczas jedzenia i bardzo lubię te wspomnienia. Wymieniliśmy nasze poglądy na Jamesa Browna i R. Kelly, więc było zabawnie.
3. 2NE1 współpracowało ze wspaniałymi ludźmi w Korei, ale tym razem poziom jest nieco inny. Co było zdecydowanie inne?
Minji: Will jest szalony na punkcie muzyki. Całe jego życie jest ścieżką muzyczną. Myślę, że to wszystko co mogę powiedzieć!
Sandara: Na początku byłam naprawdę ciekawa, jak to będzie z nim pracować. Jest bardzo znany i bardzo lubię go jako artystę. Byłam zdenerwowana, ale praca z nim była bardzo przyjemna. Jeśli ma jakiś pomysł, pisze piosenkę w mgnieniu oka. Jego sposoby produkcji są bardzo ciekawe i zabawne. On naprawdę jest niesamowity.
4. Czas produkcji solowego albumu Willa zdaje się nakładać z waszym albumem. Czy to było trudne pod względem czasu i odległości?
2NE1: Praca z Will.I.Am jest zawsze zabawna, więc kiedy spotykamy się jesteśmy bardzo zadowoleni. Nie mieliśmy wiele trudności produkując razem, bo mamy podobne poglądy pod względem aspektu muzycznego.
5. 2NE1 przyciągnęło uwagę szczególnie wygrywając plebiscyt MTV Iggy Best Band, który odbył się w Ameryce. Czy jest coś, co na pewno przedstawicie na rynku amerykańskim?
2NE1: Planujemy robić to, co zawsze robimy przez zabawę na scenie, swobodnie. Zamiast pokazując coś specjalnego, chcemy się dobrze bawić i współdziałać z publicznością.
Sandara: Nie mieliśmy dużego doświadczenia w promocji za granicą, więc to było nowe uczucie. Ale podczas występu Iggy przy Times Square, czułam się tak dobrze! Czułam pasję wychodzącą z mojego ciała.
6. YG Entertainment wydaje się skupiać na iTunes, YouTube i koncertach, a nie kojarzy się z promocją, ale czy to oznacza, że próbuje spoglądać na reakcje ludzi?
Sandara: Naprawdę nie mogę nic obiecać, ale chcę bardziej aktywnych promocji w Korei.
Minji: Osobiście uważam, że ważne jest, aby na bieżąco komunikować się przez Internet.
7. Na nadchodzących koncercie Will.I.Am wystąpią Britney i Justin Bieber. Możemy również zobaczyć 2NE1?
Sandara: Kiedyś tak się stanie, prawda? Uważamy, że 2NE1 jest jak legwan, który zawsze zmienia się, ponieważ jesteśmy tak wyjątkowe. To byłoby takim zaszczytem i bylibyśmy naprawdę szczęśliwe. Myślę, że nie tylko my same, ale także inni koreańscy artyści, wszyscy będziemy kiedyś rozpoznawalni na całym świecie.
8. Zbliża się 28.03, dzień wydania waszego japońskiego albumu. Ludzie oczekują jednak także na album amerykański. Są jakieś plany, aby go szybko wypuścić?
2NE1: Nie zdecydowaliśmy jeszcze nic na pewno. Chcemy jednak poczekać, aż będziemy miały materiał, który sprosta oczekiwaniom. Chcemy przed naszym debiutem uważniej przyjrzeć się Ameryce.
9. Występ z Willem na MAMA był naprawdę niesamowity. Założę się, że CL dużo ćwiczyła. Czy było trudno?
2NE1: Jesteśmy bardzo dumni z CL za to, że dała tak dobry występ, choć nie miała wiele czasu na ćwiczenia. Oglądając ją, wszystkie trzy byłyśmy bardzo podekscytowane. Podrygiwałyśmy do rytmu i cieszyłyśmy się z występu, tak jakbyśmy wszystkie razem były na scenie.
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s